PALANGA: 9 PASIŪLYMAI, KĄ VEIKTI POPULIARIAUSIAME LIETUVOS KURORTE

Kasmet Palanga sutraukia daugybę poilsiautojų iš Lietuvos ir užsienio. Vieniems čia patinka grynas pušynų oras, ošianti Baltijos jūra ir auksaspalvės smėlio kopos. Kiti ieško audringo naktinio gyvenimo, restoranų ir aktyvių pramogų. Kaip bebūtų, Palanga jau senokai nebėra tik Basanavičiaus gatvė ir Palangos tiltas. Veiklos čia tikrai nemažai, o kurortas kiekvienais metais vis gražinasi ir keičiasi į gerąją pusę.

Šiais metais ir man pavyko aplankyti mūsų „vasaros sostinę“ Palangą. Štai mano pasiūlymai, ką galima nuveikti šiame pajūrio miestelyje.

1. Pradėkite dieną nuo „Labrytis“ sveikatingumo tako.

Palangos pajūrio pušynu yra nutiestas 6 km ilgio sveikatingumo takas, pavadinimu „Labrytis“. Keletą rytų ir aš čia ėjau pabėgioti – pats takas tęsiasi 6 km, o kai kur galima rasti ir treniruokliais įrengtų sporto zonų. Tačiau nebūtina net sportuoti – galima ir šiaip vaikštinėti bei grynu pušynų oru kvėpuoti. Tai tinkama pramoga tiek vasarą, tiek atšalus orams :).

Sveikatingumo tako žemėlapį galima rasti čia.

Palangos pušynai

2. Užlipkite į Palangos bažnyčios bokštą.

Praėjusiais metais Palangoje poilsiautojams buvo atvertas Palangos bažnyčios bokštas. Įėjimas nemokamas, tačiau lankytojai įleidžiami tik tam tikromis valandomis: darbo dienomis nuo 9:00 iki 17:30, savaitgaliais nuo 13:30 iki 17:30.

Į 21,4 m aukščio bokštą teks lipti laiptais – pasiekus viršuje esančią varpinę, galima apžiūrėti Palangos panoramą. Gaila, kad man lankantis bokšte, pajūris buvo padengtas rūku ir jūros nesimatė – geru oru vaizdas turėtų būti dar geresnis.

Vaizdas nuo Palangos bažnyčios bokšto
Palangos bažnyčios vidus
Palangos bažnyčios vidus

3. Važinėkitės dviračiais.

Palangoje radome nutiestus ir tikrai puikiai sutvarkytus dviračių takus. Jie driekiasi ne tik pačiame mieste, bet ir pajūriu: į vieną pusę galima minti link Šventosios, į kitą – link Klaipėdos. Pasirinkome pastarąjį maršrutą ir per kelias valandas pasiekėme Karklę bei Olando kepurę.

Olando kepurė

Pakeliui galima ne tik sustoti išsimaudyti ramiuose ir tuščiuose paplūdimiuose (pavyzdžiui, šalia Nemirsetos, kur yra ir nudistų bei šunų paplūdimiai :), bet ir apžiūrėti keletą įdomesnių gamtos objektų. Vienas iš jų – prie Plazės ežero įsikūrusi kormoranų kolonija.

Plazės ežeras

4. Pasivaikščiokite Tiškevičių alėja.

Visai neseniai Palangoje buvo rekonstruota grafų Tiškevičių alėja. Nuo Palangos Kurhauzo (pirmojo kurorto viešbučio) besitęsianti pėsčiųjų gatvė atnaujinta XIX a. pab. – XX a. pr. dvasia ir mena laikus, kuomet miestelį kūrė ir puoselėjo grafai Tiškevičiai. Būtent jų dėka Palanga šiandien yra populiariausias šalies kurortas: čia atsikraustę grafai ne tik sau rūmus statėsi, bet ir tvarkė paplūdimį, tiesė kelius ir statė vasarnamius.

Kurhauzas – pirmasis Palangos restoranas bei viešbutis
Grafo skulptūra Tiškevičių alėjoje

5. Pasiklausykite lietuviškų pasakų.

Tiek vaikai, tiek į vaikystę norintys sugrįžti suaugėliai Palangoje turėtų užsukti į Pasakų parką. Visai netoli „Kupetos“ klubo įkurtas didžiulis parkas talpina dešimtį skulptūrų, skirtų lietuviškoms pasakoms. Prie kiekvienos galima rasti stendą su užrašyta pasaka, o paspaudus mygtuką – išgirsti tą pasaką skaitomą gyvai. Su lietuviškomis pasakomis gali susipažinti ir užsieniečiai – jos įgarsintos tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis.

6. Pakvėpuokite pušynų oru Birutės parke.

Palangos poilsiautojai yra be galo pamėgę Birutės parką: čia laiką leidžia šeimos su vaikais, romantiškų pasivaikščiojimų ateina poros, o kai kas pušų pavėsyje tiesiog knygas skaito.

Tačiau ar žinojote, kad nuo seno šventu laikytas Birutės pušynas yra seniausias senapušynas Lietuvoje? Kai kurios čia augančios pušys skaičiuoja net 200 metų. Birutės parke auga ir kitų medžių bei krūmų, Tiškevičių kadaise atvežtų iš užsienio botanikos sodų. Bene labiausiai lankytojų mėgstamas – įspūdingas rožynas, kuriame kiekvieną vasarą nuostabų aromatą skleidžia maždaug 50 rūšių rožės.

Birutės parkas:

7. Susipažinkite su dvarų kultūra Gintaro muziejuje.

1897 m. statyti Tiškevičių dvaro rūmai šiandien paversti muziejumi. Pirmame aukšte veikia interjero ekspozicija, kur galima pamatyti, kaip anais laikais rūmuose gyveno grafai, kur susėsdavo su šeima vakarienės, kur svečius priimdavo, o kur darbais užsiimdavo. Antrame aukšte – apie 6,5 tūkst. gintarų talpinanti ekspozicija.

Gintarų eksponatai

Lankytojo bilietas kainuoja 3 Eur. Daugiau informacijos čia.

Tiškevičių rūmai

8. Palydėkite saulę ant Palangos tilto.

Čia tai jau tikra Palangos klasika – vakarais ant tilto suoliukų susėda ir nuostabiais saulėlydžiais gėrisi daugybė poilsiautojų. Jei neradote vietos čia – nutūpkite kur nors ant kopų. Vaizdas kiekvieną vakarą vis kitoks, ir niekada nenusibosta.

Saulėlydžiai Palangoje:

9. Suvalgykite ukrainietiškų barščių.

Palangoje kavinių, restoranų, kioskelių ir čeburekų pardavėjų – daugybė, tačiau ne visur maistas patenkina lūkesčius. Užtat kiekvieną kartą Palangoje aplankau ukrainietiško maisto restoraną (taip ir vadinasi – Ukrainietiška virtuvė, S. Daukanto g. 6), kuris dar nei karto nenuvylė. Firminis patiekalas čia kaip ir priklauso – ukrainietiški barščiai. Porcija tikrai didelė ir kaina normali. Be to, Ukrainietiška virtuvė yra vienas iš nedaugelio restoranų Palangoje, veikiančių visus metus.

Dalintis įrašu

Comments ( 2 )

  • Ele

    2018-08-26 at 15:28

    Įdomu, ar bažnyčios bokštas žiemą veiks?

    1. Goja Keliauja

      2018-08-27 at 08:59

      Geras klausimas! Niekur nemačiau informacijos apie tai, kad turėtų žiemą užsidaryti, tad spėčiau, kad veiks. Ten kaip ir uždara viskas, tai nebent langai gali užšalti 🙂

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Ankstesnis įrašas

EGIPTO SINAJAUS PUSIASALIS: VIETA, KUR NORISI TINGĖTI

Kitas įrašas

IŠ PAJŪRIO Į VILNIŲ PANEMUNĖS KELIU: PILYS IR NE TIK